Kontrplak Çatı Uygulamaları

KATEGORİLER

Kontrplak Çatı Uygulamaları

Kontrplak Çatı Uygulamaları

Açıklama

KONTRPLAK ÇATI UYGULAMALARI

Kalkanoğlu İnşaat Kontrplak üretimi için önce uygun ağaç tomrukları seçimini yapar. Sağlıklı ve sık dokulu bu tomruklardan son teknoloji ürünü makinelerde soyulma tekniği ile elde edilen papeller lifleri ters olacak şekilde suyuna ve sokrasına katmanlar elde edilecek şekilde istenen kalınlıkta ve kullanım amacına uygun tutkalla yüksek basınç altında preslenir.

Kontrplak; Tomrukların soyulan katmanlarının lif yönleri çapraz yapıştırılarak yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenmesi ile geniş levhalar halinde üretilir.

Masif ahşaba göre aynı kalınlıktaki tahtalardan daha sağlamdır.

Çekme ve şişme olasılığı hiç yoktur.

Üretiminde daha fazla ahşap daha az kimyasal kullanılır.

Doğal ahşap görünümü elde edilir, yüksek mekanik özellikleri vardır,çivi ve vida tutma yeteneği yüksektir.

Ortalama asgari oranda zararlı emisyon ve partiküller yayıldığından, bir sanayi ürünü olarak insan sağlığına zararı yoktur.

Kontrplak; çatı sektöründe, inşaat sektöründe ( beton kontrplağı veya çatı malzemesi altı olarak…), ambalaj sanayinde, otomotiv sektörü, dorsecilik ve tekne imalatında kullanılmaktadır. Aşınma, yırtılma ve ezilmeye karşı yüksek direnç özellikleri gösterir.Suya ve neme karşı dayanıklıdır. Dekoratif ve sıcak bir malzemedir. Bu avantajlarının yanında kolay işlenir olması da bahsi geçen sektörler için ilk tercih sebebi olmaktadır.

Kontrplak Standart Ürün Ölçüleri; 

Kalınlık: 3 mm’den, 50 mm’e kadar.

Ebatlar : 2200 x 1700 mm – 2200 x 1300 mm, 2100 x 1700 mm – 2100 x 1300 mm, 2500 x 1250 mm – 2440 x 1200 mm, 2500 x 1300 mm – ( özel ebat üretimi )

Tutkal: Ure Formaldehi(İç Ortam), Fenol Formaldehit (Dış Ortam).

Ağaç Cinsleri: Okuome,Ozigo,Keruing,Meranti,Huş,Kayın, Kavak,Çam

Kontrplak, çatı uygulamalarının yanında hafif olması yük taşıma özelliği ve neme son derece dayanıklı olması sayesinde farklı kullanım alanlarında sağladığı çözümlerle de özellikle tercih edilir.

Kontrplak Uygulamaları Hakkında Daha Fazlası; 0507 253 10 89