Onduline Çatı Uygulamaları

KATEGORİLER

Onduline Çatı Uygulamaları

Onduline Çatı Uygulamaları

Açıklama

ONDULİNE ÇATI UYGULAMALARI

Onduline levha çatıların ana bileşeni onduline çatı kaplama levhasıdır. Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline levhaları renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar. Onduline levha mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, uv ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.

ÖZELLİKLERİ:

Su Geçirimsizlik: Her türlü iklim şartında kesinlikle su geçirmez.

Hafiflik: 4 kg/m2 ağırlığıyla uygulama kolaylığı ve deprem güvenliği açısından çok avantajlıdır.

UV Işınlarına Dayanım: Ulturaviyole etkisi altında yüzeyde hiçbir bozulma meydana gelmez.

Düşey Yük Altında Eğilme: 45 cm aşık aralığında, en çok 1/200 sehim şartını yerine getirerek metrekarede 350 kg düzgün yayılı yük taşır.

Sıcak Ve Soğuğa Dayanım: -35°C ile +105°C arasında gözle görülen herhangi bir değişiklik olmaz. Çatlama, pullanma meydana gelmez. 50°C sıcaklık farkında boyut değişimi %0.1'e eşit veya daha düşüktür.

Isı İletkenliği: Onduline HR'in ısı iletkenlik değeri = 0.105 kcal/mh°C dır.

Ses Yutuculuk: Ses yutuculuk değeri ortalama 40 dB'dir.

Biyolojik Nitelikleri: Onduline HR levhaları çürümez. Küf ve mantar benzeri biyolojik etkilerden zarar görmez.

Kimyasal Nitelikleri: Çeşitli tuz, asit ve alkaliler Onduline HR performansında herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

Onduline HR kolay uygulanır. Ahşap aşıklı veya kaplama tahtalı, betonarme plaklı, çelik profilli, ısı yalıtımlı veya yalıtımsız, her çatı tipine uygun tespit elemanları ile Onduline HR çok avantajlıdır. Zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlar. Çatı maliyetini düşürür. Onduline HR, gerektiğinde rahatça kesilebilir, fire vermez. Özel esnek yapısı nedeniyle çatlamaz, darbelerden etkilenmez. Düz veya eğrisel yüzeylere, az eğimli veya dik çatılara ve cephelere aynı kolaylıkla adapte olabilir. 

Ondulinler çatılarda kiremit altlarına kullanılarak çok iyi bir su yalıtımı sağlmaktadır.Tek başına kullanılarak sundurma alanlarında da verimli olmaktadır.Ondulinleri çatı tahtası kullanmadan ızgralarla veya çelik konsrüksiyonla rahat montaj ederek çözüm sağlanır 2m uzunluğunda, Oluklu Bitümlü Çatı Kaplama Malzemesidir.

Corrubit Levhalar, ahşap, çelik ya da betonarme gibi farklı çatı konstrüksiyonlarına ayrıca bina cephelerinde ve eğrisel yüzeyler üzerinde kolaylıkla uygulandığından esnek ve geniş bir kullanım alanına sahiptir.


Onduline Çatı Uygulamaları Hakkında Daha Fazlası; 0507 253 10 89